Županijsko natjecanje iz povijesti

Dana 07. ožujka 2018. u Osnovnoj školi Trnjanska održano je Županijsko natjecanje iz povijesti na kojem su sudjelovali i učenici naše škole. Uspješno su nas predstavili Jakša Zaratustra Mihaljević i Leon Tonković iz 8.b razreda.

Čestitamo dečkima na suvremenom i inovativnom pristupu nastavi povijesti te se ponosimo njihovim načinom razmišljanja i ostvarenim postignućima!

Dragi moji učenici i poštovani roditelji,enlightened

Ukoliko se prvi puta susrećete s predmetom nastave povijesti (a to znači da ste „petaši“) upućujem Vam nekoliko uvodnih rečenica. Ako ste, pak, već stari znanci ovoga predmeta nije na odmet podsjetiti Vas

Često se susrećem s pitanjem čemu gubimo dva sata tjedno i zamaramo se s nekakvim činjenicama, ljudima i pojavama koje su iza nas. I koga briga što je nekad bilo.

Davno su ljudi, puno pametniji od mene, rekli „Historia est magistra vita“ – što bi naš narod kazao „Povijest je učiteljica života“. Odnosno, vaše male glave su poput spužve. Ako ništa ne upija – osuši se. Ako ju punimo raznim sadržajima – zasja u punom sjaju.

Ne bojte se, neću pretjerivati s masom informacija. Pokušat ću iz vas izvući ono najbolje. Moj zadatak je da razvijete svoje sposobnosti koje će vam omogućiti samostalan put kroz život.

I ono što vam uvijek govorim – shvatite sve ovo kao jednu veliku priču. Razvijte sposobnost prepričavanja, povezivanja, zaključivanja, maštanja. I sve će biti u najboljem redu.

Sretno!

Vaša prof. povijesti Zrinka Škarica

Dolje se nalazi link na kojem su stari testovi s natjecanja iz povijesti

godisnji 6.odt