MADE - projektne aktivnosti

Strukturirani tečaj: Happy schools: Positive Education for Well-Being and Life-Skills Development

Dvije predane učiteljice Diana i Ivana krenule su na profesionalno usavršavanje u Firencu, kao dio Erasmus+ tečaja s ciljem unaprjeđenja njihovih pedagoških vještina i kulturne svijesti.

Tečaj Happy schools: Positive Education for Well-Being and Life-Skills Development organiziran od strane Europass Teacher Academy, imao je za cilj upoznati nas sa tehnikama i teorijom pozitivne edukacije i psihologije.
Uključivao je radionice, vođene ture i praktične aktivnosti kako bi angažirao edukatore u sveobuhvatnom učenju.
Od trenutka njihova dolaska, učiteljice su bile okružene uzbudljivom atmosferom Firence. Posjetile su ikonične znamenitosti poput Duoma, Ponte Vecchia i Palazzo Vecchia, diveći se arhitektonskom veličanstvu i povijesnom značaju ovih mjesta. Ovi izleti pružili su vrijedne uvide u bogatu baštinu grada i njezinu ključnu ulogu u Renesansi.
Tijekom tečaja, učiteljice su sudjelovale u dubokim raspravama s kolegama polaznicima, razmjenjujući pedagoške ideje i inovativne metode poučavanja. Ova suradnička okolina razvila je dinamičnu zajednicu učenja, omogućavajući im da steknu nove perspektive o obrazovanju i njegovim globalnim dimenzijama.
Putovanje u Firencu pokazalo se transformacijskim iskustvom za dvije učiteljice, proširujući njihove horizonte i opskrbljujući ih dubljim razumijevanjem veze između kulture, umjetnosti i obrazovanja. Opremljene novostečenim znanjem i inspiracijom, vraćaju se u svoje učionice s obnovljenim žarom, željne unapređenja poučavanja duhom Firence.

Diana Kaurić i Ivana Gašljević Vukobradović

Fotogalerija:

objavio: Josipa Novogradec   datum: 6. 11. 2023.