Iz školske prakse

Digitalna izložba likovnih radova

Učenici šestih i osmih razreda Osnovne škole Medvedgrad su pripremili digitalnu izložbu s preko 100 likovnih radova o Školi.

Osnovna škola Medvedgrad je proslavila ove godine 60 godina postojanja. Učitelji i učenici Škole su tijekom cijele godine pripremali njezinu proslavu koja se održala 26. travnja 2023. godine. Učiteljica likovne kulture Branka Dubovac i učiteljica informatike Josipa Novogradec su u suradnji s učenicima šestih i osmih razreda organizirale i pripremile digitalnu izložbu likovnih radova. Za digitalnu izložbu je pripremljeno preko 100 likovnih radova na temu "Škola - jučer, danas, sutra".

Na nastavi iz Informatike učenici su se upoznali s načinima korištenja mobilne aplikacije Adobe Scan pomoću koje su skenirali likovne radove. Skenirane likovne radove su pohranjivali i organizirali u online alatu Google Disk u sklopu virtualne učionice Google Classroom. Pod vodstvom učiteljice Josipe Novogradec učenici su se prijavili u mrežni alat Canva pomoću svojih školskih korisničkih računa te su se pridružili zajedničkoj izradi prezentacije digitalnih likovnih radova. U sigurnom suradničkom okruženju učenici su stvarali nove slajdove, dizajnirali predložak, učitavali na njih skenirane digitalne radove te animiralni stranice.

Učenici su pažljivo i pravilno slušali upute za rad, dogovarali su se unutar skupine o podjeli zadataka, koristili su mobilne uređaje za školske zadatke te su se međusobno podupirali kako bi digitalna izložba likovnih radova bila pripremljena u zadanim rokovima. 26. travnja 2023. je bio Dan škole te je tada postavljena projekcije digitalne izložbe likovnih radova "Škola-jučer, danas, sutra" na ulaznom predvorju školske zgrade. Digitalnu izložbu su posjetili i pogledali svi zainteresirani gosti Škole koji su došli na njezinu proslavu. Učenici su bili posebno ponosni na svoje likovne i digitalne radove te su rado pokazivali članovima svojih obitelji i prijateljima svoje uspješne školske uratke.

Josipa Novogradec, učiteljica Informatike

Digitalnu izložbu likovnih radova možete pogledati ovdje.

objavio: Josipa Novogradec   datum: 18. 5. 2023.