NAŠA "ZVJEZDICA" ELENA

Intervju s Elenom Brnić, natjecateljicom u zabavnoj emisiji Zvjezdice

Razgovarale: Lucija Radoš i Vlatka Trputec, 7. b

Kako si saznala za show Zvjezdice?

Gledajući televiziju, vidjela sam reklamu kojom se djeca pozivaju na sudjelovanje u zabavnoj emisiji Zvjezdice.

Jesu li te trebali nagovoriti ili si se sama odlučila prijaviti?

Htjela sam sama, ali i roditelji su me poticali i podržavali od samog početka.

Gdje su se održavale probe i gdje su se uopće snimale Zvjezdice?

Probe su bile u Zagrebu, a snimanje je bilo u Beogradu, u Srbiji. Bilo je vrlo napeto… Bojili su zadnje dijelove scena samo 15 minuta prije naših nastupa.

Jesi li imala tremu uoči nastupa?

Ma držala me mala trema, ali sve u svemu, bilo je to pozitivno uzbuđenje.

Koliko dugo je trajalo snimanje?

Snimanje je započelo i završilo još tijekom ljeta. Trajalo je otprilike dva tjedna. Mi iz Hrvatske smo nekoliko puta morali putovati u Srbiju. Tri dana bili bismo na snimanjima u Srbiji pa dva dana u Zagrebu, a onda opet tri dana u Srbiji i tako stalno.

Koga si se najviše bojala u žiriju, a tko ti je bio najsimpatičniji?

Na početku sam se bojala Zdravka Šljivca zato što on najviše zna o glazbi i nije svima ustajao. Najsimpatičniji mi je bio Enis Bešlagić zato što nam je dobacivao smiješne fore i činio sve da se osjećamo opušteno.

Kakav si odnos imala s voditeljicama?

Odličan, obje su bile jako drage i simpatične!

Kako si se osjećala kada se cijelom žiriju svidio tvoj nastup?

Bila sam  jako uzbuđena. Isprva sam mislila da neću proći, ali na kraju su svi ustali.

Tko te pratio i čuvao tijekom nastupa?

Baka je bila sa mnom cijelo vrijeme dok se show snimao.

S kime si se od natjecatelja najviše sprijateljila?

S Leilani Cammisa. Zbližile smo se od samog početka, a ona je bila i moj favorit kada sam napustila natjecanje.

Koja ti je pjesma s nastupa najdraža?

Najdraža mi je bila pjesma Puštam sve ili Let it go iz crtanog filma Frozen. Mislim da je to bio moj najbolji nastup i da sam tu pjesmu najbolje otpjevala. Osim te pjesme još sam pjevala Beautiful people, Čarolija i Oči su ti ocean.

Kako si se osjećala kada si prije polufinalne emisije saznala da nisi prošla dalje?

Bila sam tužna, ali bilo mi je drago zbog drugih.

Kada si se vratila sa Zvjezdica, sigurno su te profesori pitali kako je bilo i dali ti pokoji komentar, što su ti rekli?

Svi su mi čestitali na tome koliko sam daleko dogurala u natjecanju. Rekli su mi da sam bila super i da tako nastavim.

Jesi li ostala s nekim u posebnom kontaktu osim s Leilani?

Jesam, svi smo još uvijek u kontaktu. Čujemo se i dopisujemo.

Imaš li obožavatelje?

Na društvenim mrežama pratilo me prije Zvjezdica tek 20 osoba, a nakon Zvjezdica više od dvije tisuće. Mislim da među njima ima i mojih fanova.

Prepoznaju li te ljudi na ulici?

Da, to mi je malo neugodno. Često me zaustavljaju na ulici i pitaju jesam li ja ona mala sa Zvjezdica. Čak se žele slikati sa mnom.

Imaš li još koji hobi osim pjevanja?

Da, treniram rukomet!

Bi li se u životu željela baviti glazbom?

Naravno, onako iz hobija. Ali voljela bih da moj posao jednoga dana bude nešto vezano za životinje.

objavio: Sanja Lijović   datum: 10. 12. 2015.

CRNA KRALJICA NA KRALJIČINOM ZDENCU

Znate li da smo vidjeli Crnu Kraljicu na Kraljičinom zdencu? Kraljičin je zdenac izvor pitke vode potoka Kraljevca, a nalazi se na nadmorskoj visini od 529 metara. Ime je dobio po glasovitoj medvedgradskoj Crnoj Kraljici koja je u prvoj polovici 19. stoljeća ovdje imala svoj majur. Pretpostavlja se da je ona bila Barbara Celjska, supruga ugarsko-hrvatskog kralja Žigmunda Luksemburškog. Život ove žene iznimne ljepote bio je razuzdan i poročan, bavila se alkemijom i voljela se odijevati u crno zbog čega je u hrvatskom narodu ostala zapamćena kao Crna Kraljica.

S kime smo se zapravo susreli? Budući da javna ustanova Park prirode Medvednica i Rotary klub Zagreb-Medvedgrad organiziraju obnovu Kraljičinog zdenca, tom su prigodom članovi Družbe vitezova zlatnog kaleža iz Donje Stubice odigrali igrokaz Crna Kraljica. Udruga djeluje već deset godina na prostorima Lijepe Naše, a i šire. Najstarija su takva skupina u Hrvatskoj, a osim njih danas postoji još pet takvih udruga. Kostime za svoje nastupe izrađuju sami i uz pomoć prijatelja, a metalne su oklope naručili iz Češke. U igrokazu smo imali priliku vidjeti jedan isječak iz Barbarine svakodnevice. Kako bi dokazala svoju snagu i okrutnost, ona mačem ubija dva viteza koja su joj se pokušala suprotstaviti. Mi smo se gledajući ovaj igrokaz uvjerili u moć Crne Kraljice, ali nje se danas više ne trebamo bojati. Možemo slobodno i bezbrižno šetati šumom i uz žubor njezina zdenca uživati u ljepoti prirode.

Priloženi dokumenti:
Muci li te nesto final.ppt