Naših prvih 50 godina

U 2013. godini naša škola proslavila je 50 godina postojanja!

U nastavku možete pogledati tadašnje vijesti.

Arhiva vijesti do 50. obljetnice škole

Lucijin debatni klub

Dana 9.listopada 2012.g. u predvorju naše škole održana je javna debata s tezomˌˌHrvatska će/neće izgubiti svoj nacionalni identitet ulaskom u EU''. Povod ovog događanja bila je proslava Dana neovisnosti Republike Hrvatske, a organizator događaja je Lucijin debatni klub koji je proizašao iz izbornog predmeta pod nazivom Građanski odgoj koji je u školi prije dvije godine inicirala prof. Marija Samardžija.

OBILJEŽEN EUROPSKI TJEDAN MOBILNOSTI

Pišu: Dora Ciganović i Nikolina Milić

VATRENA RASPRAVA O BUDUĆNOSTI DOMOVINE

Dana 9. listopada 2012. g. u predvorju naše škole održana je javna debata s tezom Hrvatska će/neće izgubiti svoj nacionalni identitet ulaskom u EU. Povod ovom događaju proslava je Dana neovisnosti Republike Hrvatske, a organizirao ga je Lucijin debatni klub, koji je proizišao iz izbornog predmeta pod nazivom Građanski odgoj. Predmet je prije dvije godine inicirala prof. Marija Samardžija.

Naziv debatnoga kluba krasi ime Lucije Grubeše (8.b), ona je osobito zainteresirana za ovakav oblik javne rasprave o aktualnim temama. Lucija je bila članica afirmacijske skupine zajedno s Pavlom Kraljević (8.b) i Viktorom Krklecom (7.d) braneći stajalište da Hrvatska neće izgubiti svoj nacionalni identitet ulaskom u EU. Suprotno su tvrdili članovi negacijske skupine koju su činili Bruno Hozdić (8.b), Fran Ćurković (8.a) i Pjer Ptiček (7.d). Sutkinja je bila vjeroučiteljica Ivana Gašljević Vukobradović. Obje skupine dobro su se pripremile za argumentiranje svojih stavova. Naravno, bilo je tu malo zbunjenosti i emocija, pogotovo kada se govorilo o povijesti, ali vjerujemo da im uopće nije bilo jednostavno nastupiti pred profesorima i ostalim učenicima koji su ih živo pratili iz gledališta. Svi zaslužuju medalju za hrabrost, međutim, sutkinja je odlučila da je negacijska skupina vještije branila svoja stajališta. Imali su bolje argumente, bili su bolji prilikom unakrsnog ispitivanja te ni u jednom trenutku nisu posustali. Moramo istaknuti da je kao uvjerljiv govornik osobito zasjao Bruno Hozdić.

U svakom slučaju, bilo je vrlo zanimljivo, poučno i zabavno pratiti ovu debatu te se nadamo da ćemo ove školske godine vidjeti još sličnih žustrih nastupa

Fotografije s debate možete pogledati u  našoj foto-galeriji.

objavio: Dubravka Rojc   datum: 12. 10. 2012.