ZANIMLJIVO U NAŠOJ ŠKOLI: INTERVJU S MLADIM GLUMCEM FRANKOM PAVIČIĆEM

Napisale: Lara Koprivnjak i Sunčica Sajko, 7. a

U srpnju 2019. u pulskoj areni održana je premijera igranog filma Dopunska nastava, redatelja Ivana-Gorana Viteza. Riječ je o napetom filmu u kojem rastavljeni otac želi s kćerkom proslaviti rođendan te spletom okolnosti postane otmičar cijelog njezinog razreda, izbije talačka kriza i sve izmakne kontroli. Jednu od istaknutijih dječjih uloga odglumio je učenik naše škole Franko Pavičić. Odlučili smo ga intervjuirati kako bismo saznali više o njegovom filmskom iskustvu.

Otkad se baviš glumom i kako si dobio ulogu u dugometražnom igranom

filmu?

Prije tri godine krenuo sam se baviti glumom u 4 sobe (4 sobe – kreativni laboratorij za djecu i mlade), dobio sam ulogu tako da je redatelj (Ivan-Goran Vitez) došao u moju dramsku grupu i odabrao me. Sada sam u ZKM-u.

O kakvoj je ulozi riječ?

Moj lik je Luka, on je dječak koji ide u 3. b s glavnim likom djevojčicom Fridom. Kada njezin tata otme cijeli razred, on se ponaša pomalo bahato, ali i hrabro.

Kako si se osjećao prvi dan na snimanju?

Pa, kada sam prvi put došao na set, bilo me jako trema i bojao sam se da ću nešto pogriješiti, ali onda, nakon par dana, sve je bilo OK, nije me uopće više bila trema.

Opiši nam neke dijelove snimanja koji su te se posebice dojmili.

Kada su nas lažni policajci oteli i kada smo bili u sportskoj dvorani kao taoci. Te scene smo snimali jedan dan i tada smo se u pauzama snimanja igrali i družili.

Kako je bilo glumiti s nekim poznatim hrvatskim glumcima?

Zapravo nisam glumio s njima, oni su snimali u drugim terminima, osim Janka Popovića Volarića kojeg sam i upoznao. On je jako fora, zabavljao nas je i simpatičan je.

Kako si uskladio snimanje i školu?

To je bilo prošle zime (2018. godine) i morao sam izostati samo jedan dan iz škole zbog probe u drugoj školi.

Jesi li sada poznatiji i popularniji u školi ili je isto kao i prije?

Sve je isto, nisam niti popularniji niti poznatiji, ali me dosta ljudi pitalo jesam li onaj koji je glumio u filmu.

Što kaže tvoja obitelj na tvoju glumu i filmsku karijeru?

Svi su ponosni na mene i potiču me da se nastavim baviti s time, govore mi da dobro glumim.

Želiš li se nastaviti baviti glumom?

Da, želim se nastaviti baviti glumom zato što je zabavna. Također, da se snima tijekom školske godine, ne bih trebao ići u školu:)

Baviš li se još nečime u slobodno vrijeme?

Bavim se glumom u dramskoj grupi, ali ničime više. Trenirao sam nogomet i rukomet, ali odustao sam jer nisam volio treninge.

Kako provodiš vrijeme s prijateljima?

Igramo nogomet i rukomet, družim se s njima, nekada neki prijatelj dođe k meni doma pa prespavamo jedan kod drugoga i tako.

Što ti prijatelji kažu na glumu?

Kažu mi da sam dobro odglumio.

Kako ti je bilo na premijeri?

Bilo me trema da pred novinarima nešto ne fulam, zato što je sve išlo uživo.

Intervju s Frankom bio je doista zanimljiv te smo uživali u razgovoru s njim jer je vrlo veseo i razgovorljiv sugovornik. Nadamo se da će se nastaviti baviti glumom i želimo mu puno uspjeha u tome. Tko zna, možda ga jednog dana ugledamo i na svjetskom crvenom tepihu.

objavio: Sanja Lijović   datum: 11. 3. 2020.